Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Kachny

Chovaná plemena kachen:

V současné době chováme pouze kachny pižmové. K dalším dříve chovaným plemenům se vrátíme po zásadnějším zajištění zvířat před liškami a dalšími predátory

Indický běžec černý:
první černé indické běžce jsme přivítali v roce 2011. Patří mezi ty zvířecí šťastlivce, kteří u nás mají funkci ryze okrasnou. Pro jejich velmi vzpřímený postoj, se kterým si sami často neví rady, jim neřekneme jinak než "Lahváči" nebo "Indiáni". Jednalo se o 3 kačenky a 1 kačera. Všichni byli opravdu ukázkoví, což bohužel náležitě ocenila v tomto roce také zdejší kuna. Hejno jsme proto letos doplnili o nového kačera a kačenu. Pokud se vše podaří, pokusíme se letos o náš první odchov "černých indiánů".

.........................................

Kachna pižmová - "čínka":
je známa svou nenáročností. Je ideální kachnou pro extenzivní chov. Má zpravidla zachován pud sezení na vejcích, což je pro nás velmi důležité nejen pro odchov pižmovek, ale také dalších plemen kachen. Z výše uvedených důvodů jsme se v roce 2012 rozhodli pro chov pižmovek, nebo chceteli, čínek. Chovné hejno tvoří zatím 2 bílé kačenky, 1 bílý kačer a jeden hnědý kačer. Z káčat plánujeme ponechat další 2-4 kačenky do chovu.

........................................

Kachna pekingská:
je kachna vyšlechtěná pro rychlý růst, zmasilost a překvapivě vyniká i vysokou snáškou. Zda jsou tyto informace pravdivé, zjistíme v následujících letech. Co lze potvrdit již dnes je opravdu rychlý růst a dobrá zmasilost. Kachna pekingská jistě stála za vzor pro tvůrce kačera Donalda! Pekingky jsou veselé, čilé, ukecané. Jako každá kachna milují vodu. A jsou neuvěřitelně nenažrané (překvapivě...). Podle informací z literatury však nemají zachován pud sezení na vejcích. Doufáme, že o odchov vlastních pekinek se postarají pižmovky.

......................................

TOPlist